mq-test inner
Център за приобщаващо образование е неправителствена организация, която работи за утвърждаване на приобщаващата училищна среда като стандарт за качество в образованието. Центърът подкрепя училищата да се развиват като общности със споделени ценности и визия, така че децата да бъдат насърчавани да разгърнат способностите си и да превъзмогват трудностите, учителите да се чувстват подкрепени и уверени, че са ефективни и че могат да се справят с предизвикателствата, и родителите да поемат своята отговорност в партньорство с училището.
Център за творческо обучение е създаден през 2008 г. с цел да подпомогне качествената промяна в образованието. Неговият екип предоставя цялостни решения за оборудване, съдържание и дизайн на среда за образователни организации. Центърът е сътрудничил с 1 100 училища и 900 детски градини в България и други държави, разработил е модела „Креативна класна стая“ (http://kks.cct.bg/) – запазена марка в Европейския съюз.
От 2017 г. Център за творческо обучение е единствен партньор на Google за образованието в България.
https://cct.bg/
„Образование без раници“ работи за по-модерно образование в България с помощта на световно наложени безплатни дигитални ресурси. Сдружението локализира на български език най-мащабната онлайн платформа за общо образование в света – Кан Академия (Khan Academy), която също така е безплатна за всички и от 2006 г. насам вече помага за по-добро образование на над 66 милиона потребители в света. С Кан Академия се предоставя равен образователен шанс на децата в България с връстниците им по света. Платформата е ефективен инструмент, който съдържа 10 хиляди видео урока и 100 хиляди упражнения, геймификация, както и уникални инструменти за учителя – за виртуален клас и „обръщане на класната стая“ чрез ползване на видео уроци и задачи в клас, задания за самостоятелна и домашна работа, лесно проследяване на напредъка на бази данни и много други.
„Заедно в час“ е неправителствена организация, чиято мисия е всяко дете в България да има достъп до качествено образование – независимо от населено място, в което живее, училището, в което учи, и финансовите възможности на родителите му. Организацията търси, внимателно подбира, обучава и подкрепя мотивирани професионалисти от различни сфери да станат учители за минимум две години и дългосрочни поддръжници на каузата по-добро образование в България. „Заедно в час“ изгражда силна общност от настоящи и завършили програмата участници, както и от ключови партньори от всички сектори, за да подпомогне устойчиво достъпа до качествено образование на всяко българско дете.
Музейко е първият интерактивен детски научен център в България. Целта на Музейко е чрез игра да събуди интереса и любопитството у децата към различни области на науката. В Музейко има над 130 интерактивни инсталации, разработени с помощта на над 80 учени от България и водещи дизайнери на интерактивни изложби от цял свят. Музейко разполага с мултифункционални зали, работилници, лаборатория и керамично студио.
От отварянето му през октомври 2015 г., над 250 000 деца и родители са посетили Музейко. Всяка година над 15 000 ученици с техните учители посещават Музейко и участват в специално разработените научни програми. От 2018 г. стартира и програмата „Музейко в училище“, чрез която учени и педагози от екипа на Музейко пренасят тайните на науката и знанието по интересен и интерактивен начин директно в класната стая.
Българо-американската комисия за образователен обмен администрира академичния обмен по програма „Фулбрайт“ на български и американски учени, специалисти, студенти, помощник-учители и професионалисти и разпространява информация за възможностите за обучение, научни изследвания и преподавателска дейност в САЩ. „Фулбрайт“ е най-широко признатата и престижна програма за обмен в света, която функционира в над 155 страни и ежегодно присъжда чрез открит конкурс около 8 000 нови стипендии в цял свят на хора с потенциал да представят културното многообразие на тяхната нация. Основният източник за глобално финансиране на програмата „Фулбрайт“ са средствата, ежегодно отпускани от Конгреса на САЩ, като Българската държава съфинансира програмата чрез финансови средства и материална подкрепа.